„NA POGODNEJ” - WYSPA SOBIESZEWSKA I OKOLICE

Jeśli ktoś żałuje, że „już nie ma dzikich plaż”, to powinien koniecznie przyjechać na Wyspę Sobieszewską.
Wspaniała, szeroka plaża zachęca do spacerów i wypoczywania, także na granicy pasa wydm. Można z niej zboczyć na jedną z leśnych ścieżek i dać się doprowadzić do rezerwatu przyrody, nad jezioro lub nad rzekę.
Obszar Wyspy jest dobrze dopasowany do możliwości piechura, dzięki czemu żadne zagubienie nie jest tu straszne - w końcu zawsze dojdziemy nad wodę.

Każda pora roku ma tu coś do zaoferowania. Króluje oczywiście LATO z kąpielami słonecznymi i morskimi na piaszczystej plaży. Wypoczywać można na plaży strzeżonej, w otoczeniu infrastruktury turystycznej, bądź bardziej na uboczu.
W sezonie letnim istnieje także możliwość rejsów po Wiśle - kajakiem, jachtem bądź tramwajem wodnym pływającym do centrum Gdańska. Część miejscowości na Wyspie ma charakter rybacki, dlatego popularne jest tu wędkowanie; chętni mogą też wziąć udział w wyprawie kutrem. „Na Pogodnej” współpracuje z armatorem, posiadającym jednostkę pływającą po wodach Zatoki Gdańskiej i Wisły, organizującym rejsy wycieczkowe i połowowe.
JESIEŃ na Wyspie to wspaniałe barwy lasu, grzyby i migracje tysięcy ptaków. Jesienne i WIOSENNE sztormy to pokazy sił żywiołu, który na plaży pozostawia cenne kawałki bursztynu. ZIMĄ panuje tu niewiarygodny wręcz spokój, a morze zachwyca mroźnym pięknem. Dla entuzjastów - wygodne trasy do narciarstwa biegowego. Przy sprzyjającej aurze przez cały rok rowerzystom, piechurom i jeźdźcom konnym, a także entuzjastom nordic walking służą wielokilometrowe trasy wzdłuż brzegów Wyspy i przez jej środek. Przestronna plaża bywa też wykorzystywana do treningów przez pasjonatów gry w golfa, zaś wody morskie przez kitesurferów. Ze względu na swą historię z czasów II wojny światowej Wyspa Sobieszewska jest miejscem chętnie odwiedzanym przez poszukiwaczy militariów.

Szczególnie interesujące cele wypraw to rezerwaty przyrody: „Ptasi Raj”„Mewia Łacha”. Ochronie podlegają w nich siedliska wielu gatunków ptaków, które właśnie tutaj znajdują dogodne miejsce dla lęgu, żerowania i odpoczynku podczas swych sezonowych wędrówek. Główne ujście Wisły, przy którym znajduje się rezerwat „Mewia Łacha”, to także ulubiony teren wypoczynku fok szarych - można tam zaobserwować stada liczące nawet 50 osobników. Wyspa Sobieszewska jako całość posiada status obszaru chronionego krajobrazu.
Istotną zaletą Wyspy jest jej przynależność do aglomeracji Trójmiasta, co oznacza sprawną komunikację publiczną i łatwy dojazd samochodowy do centrów sportowych, zabytkowych obiektów i ośrodków kultury (m.in. Teatr Wybrzeże, Opera i Filharmonia Bałtycka). Od Fontanny Neptuna na Długim Targu dzieli nas ok. 15 km. W sezonie letnim funkcjonuje Tramwaj Wodny, łączący Sobieszewo z centrum turystycznym miasta. Wyspa Sobieszewska stanowi także świetną bazę wypadową na tereny Mierzei Wiślanej czy do Malborka.

Inne atrakcje turystyczne Wyspy:


Innych informacji na temat Wyspy Sobieszewskiej można szukać na stronach:

www.wyspa.pl

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyspa_Sobieszewska

www.sobieszewo.biz